Система Orphus

Громадська рада Дніпропетровського району намагається захистити населення від газового монополіста

Представники Громадської ради та федерації профспілок впевнені, що газова компанія-монополіст свідомо дестабілізує соціально-економічну ситуацію у регіоні. Громадські діячі просять Президента і очільника області допомоги у вирішенні цієї проблеми.

Голова Громадської Ради при Дніпропетровській РДА Максим Карпушкін занепокоєний, що у зв’язку з банкрутством компанії «Днніпропетровськгаз» створена приватна компанія, з якою всі абоненти повинні пере заключити договір. За словами активіста, в першу чергу зміни відчули абоненти, що звикли платити за комунальні послуги через систему «Приват  24», адже зробити оплату через сайт було неможливо, сплатити по рахункам можна було лише в ПАТ «Дніпрогаз». Більше того: винними новоствореному підприємству виявились мешканці приватного сектору, які до того справно платили за газ по лічильнику. Даним абонентам борг рахувався за «середньорічним показником» і за квитанціями їх зобов’язали сплатити на 500-700 гривень більше. З вирішенням даної проблеми абоненти можуть звернутися до того ж «Дніпрогазу», але черги біля офісу підприємства люди займають з четвертої ранку, а отже потрапити туди вкрай важко.

Особливо важко вирішувати дане питання жителям віддалених сіл та містечок, адже потрапити в офіс з вищезгаданими чергами просто неможливо.

За вирішенням даної проблеми мешканці села Любимівка звернулись до федерації профспілок, яка звернулась до громадських активістів за громадянською експертизою договору «Дніпропетровськгаз збут» про надання послуг з газопостачання з побутовим споживачам.

Експертиза виявила, що даний договір містить ознаки дискримінації прав споживача, а також порушує Закони України Про захист прав споживачів» та «Про засади функціонування ринку природного газу».

Максим Карпушкін наголошує на абсурдності даної ситуації, адже газопостачанням в області віднині займається не комунальне, міське чи обласне підприємство, а «дочка» компанії-банкрота «Дніпропетровськгаз». Більше половини акцій останньої належать офшорним фірмам, близьких до олігарха Фірташа.

У зв’язку з цим, до Президента України, в Кабмін, АМКУ та обласному очільнику Валентину Резніченко направлені листи з проханням захистити громадян від сумнівного підприємства-монополіста.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *