Система Orphus

Глупість в моді, а мудрість – антитренд?

На лавах журналістських факультетів спудеїв навчають майстри своєї справи. Викладачі наполягають на вивченні інтелектуальної журналістики, різко засуджуючи або навіть не згадуючи журналістів газет-бульварок. На українських телеекранах «розумна» журналістика займає малий відсоток перегляду, аніж ток-шоу та відверті, а іноді й брехливі сенсації про життя відомих і багатих.

За смачним пиріжком півкраїни увечері  — ні, не читає газету «День» — а переглядає талант-, ток-шоу та подібне, де зображають людську дурість, аби потішити себе у відмінності від тих, хто на телеекрані не боїться  показати  свій нульовий рівень інтелекту. Також українці полюбляють гумористичні шоу.

Телебачення і його вплив

Телебачення і його вплив

Це спаплюжує рецепцію світу. У державі все йде стрімголов униз? Нічого, відомий комік посміється з того і стане ліпше. Насправді, це замилювання і відвертання очей від реальних проблем.

Спершу приведу приклад з російських ЗМІ. Мало не кожен концерт Задорнова вважається вкрай дотепним та вартим того, аби в ефірі будь-якого телеканалу про це говорили. Гуморист здебільшого висміює всеамериканську тупість і протиставляє російському «інтелектуальному» глядачеві. Все б добре, якби було правдою.  Не надто перебірливі глядачі зі сміхом, якому б позаздрили спортсмени іподрому, вірять кожному слову, приправленому краплею гумору. REN.TV переповідає вислови коміка.

Задорнов Михайло

Задорнов Михайло

Насправді ж, телеглядачів привчають до відсахування від проблем, від довіри до інтелектуальних джерел, аби вправніше маніпулювати свідомістю. Таким чином аудиторія з присмаком ковтає інфу як фаст фуд: швидку, смачну для гаяння часу, безкорисну.

Як із сатири Роттердамського глупота – це повний контраст до глибокої мудрості та ерудиції. Все ще не переконалися, що окремі представники ЗМІ пропагують падіння інтелекту в глядачів? Як щодо «Говорить Україна» та «Один за всіх»? З першого погляду здається, що програми несуть добро в люди, закликаючи як не треба робити. Однак, на бідності та глупості людей будується медіабізнес. Жінку, що завагітніла у свої 16-18 другою, а ще краще третьою дитиною, шкодує вся країна. Проте вину слід шукати у рівні інтелекту вагітної та її батьків. Проекти висвітлюють людську дурість, яка збирає мільйони переглядів.

Малахов та Лохан

Малахов та Лохан

Малахов та його «Пусть говорять» стрімко злетіли у рейтингу після буцімто відвертого інтерв’ю Ліндсі Лохан щодо розлучення з Єгором Тарабасовим (до речі, який зараз у стосунках з донькою заступниці Філатова – міського голови Дніпра). Риторичне питання: чи ці рейтинги підняли глядачі з високим показником IQ? Очевидно, що інтелектуалам подібні шоу просто не цікаві.

Пропагування неякісних і, по-простому кажучи, дурнуватих продуктів ЗМІ є показником того, що аби дістати у світових рейтингах справді місце країни-розумників треба працювати над цим ще роками.

Телебачення

Телебачення

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *