Система Orphus

Глава фінкомітету ВР Рибалка: депутати провалили фінансовий день, реформи нікому не цікаві

Глава комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка заявив про черговий провал розгляду фінансово-банківських законопроектів в парламенті і небажання депутатів підтримувати реформи сектора. Про це він заявив з парламентської трибуни у вівторок.

«Мені дуже шкода, що сьогодні ми так і не змогли розглянути законопроекти фінансово-банківського сектора. Ми пропонуємо внести зміни до Конституції України щодо Національного банку і законопроект про НБУ, який би підвищував прозорість в роботі Національного банку і довіру населення до банківської системи.

На жаль, багатьох колег не цікавлять ці важливі для економіки питання. Скажіть, а як ми будемо відновлювати довіру до банківської системи? Як ми будемо запускати кредитування реального сектора економіки, якщо сьогодні народних депутатів, на жаль, не цікавлять ці питання? »- зазначив С. Рибалка.

За його словами, закон про кредитно-експортне агентства, який підписаний Президентом ще минулого року, через ігнорування владою реформ фінансового сектора — не працює. Інші законопроекти навіть не розглядаються або провалюються парламентом.

«Минулого тижня ми відправили на звалище законопроект про ломбарди і ломбардну діяльність. Ринок в 16 млрд. грн. на законодавчому рівні сьогодні залишається неврегульованим. Законопроект про фінмоніторинг провалений сьогодні. Ми пропонували збільшити суму, яка підпадає під контроль фінансового моніторингу з ста п’ятдесяти тисяч до двохсот п’ятдесяти тисяч гривень. Логічно після триразової девальвації привести цей рівень до європейських норм, спростивши людям життя і звільнивши Держслужбу фінмоніторігу від непотрібної роботи. Але парламент не зміг за це проголосувати », — констатував С. Рибалка.

Він також додав, що провалений і законопроект про електронні гроші. «Вважаю, що за ними майбутнє. Але ми не змогли і за цей законопроект сьогодні проголосувати. Ми не змогли привести наше законодавство до європейських норм. Також не змогли ввести кримінальну відповідальність для тих злочинців, які можуть вкрасти електронні гроші у наших громадян», — підкреслив глава комітету.

Сергій Рибалка підкреслив, що законопроекти фінансового комітету були провалені незважаючи на їх публічну  підтримку більшістю фракцій і груп.

«Ми порадилися з нашим комітетом і вирішили зняти з розгляду інші наші законопроекти з порядку денного для того, щоб ми могли їх професійно обговорити з нашими колегами і переконати їх в необхідності отримання реальної підтримки в парламенті цих документів. Мені б дуже хотілося, щоб така професійна дискусія, яка у нас відбувається щотижня в нашому профільному комітеті, відбувалася і в сесійній залі парламенту », — резюмував він.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *