Система Orphus

Фестиваль фарби Холі у Підгородному!

9 вересня з 18:00 біля Будинку культури Підгородного пройде свято фарби — Холі. Вхід вільний.

Індія подарувала світу, мабуть, найбільш яскраве свято у світі, ім’я якому Холі – один з найстаріших свят, він згадується навіть у стародавніх санскритських текстах і детально описується у Ведах, Нарада Пурані, в Бхавишйа Пурані, Jaimini Міманса. Про його проведення свідчить також і напис на камені, зроблена 300 років до н. е.

Вважається, що в давнину це був один з спеціальних ритуалів, під час якого заміжні жінки поклонялися повному місяці для залучення щастя і благополуччя в сім’ї.

Святкування Холі символізує собою прихід весни і початок нового року.

Свято Холі відзначається ранньою весною, в кінці лютого – початку березня: починається в день повного місяця (останній день) у місяці пхалгун (лютий – березень), продовжується на наступний день – перший день місяця чайтр (березень – квітень). Бенгальська Новий рік за індуїстському календарем. Як і багато стародавні народи, прихильники цієї релігії зустрічають його навесні, коли пробуджується природа. І свято Холі присвячується настання весни, наповненою сонячним світлом і розквітаючої природи. У 2015 році свято Холі в Індії проходив 6 березня, в 2016г. це відбудеться 23 березня.

Свято Холі присвячується божествам і силу родючості дуже популярний не тільки в Індії, Непалі, Шрі-Ланці, Бангладеш (де відомий, як Дольятра або Бошонто Утшоб (букв. «Весняний фестиваль»), а також у країнах з великими діаспорами індусів, таких як Сурінам, Гайана, Південна Африка, Тринідад, Великобританія, США, Маврикій і Фіджі.

Останнім часом це свято набирає велику популярність і в країнах колишнього Радянського Союзу: Білорусії, Україні, Росії. Проводять його в літній час, так як наші природні особливості не дозволяють проводити його навесні, і називається він Фестиваль фарб Холі.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *