Система Orphus

Феномен «миру серед війни»

вышиванки Феномен «миру серед війни»Нині Дніпропетровську область у світовому ЗМІ називають ніяк інакше, як феноменом «миру серед війни». Це не здаеться дивним, бо Дніпропетровськ став тим притулком спокою, до якого прагнуть, за офіційною статистикою, найбільша кількість донеччан та луганчан, які рятуються від агресії в АТО.

Виникає питання: кому жителі міста та усього регіона, можуть завдячувати цим самим спокоєм та миром?

коломойский Феномен «миру серед війни»Нещодавно, виповнилося 100 днів із дня призначення на посаду голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського. У команду одного з найбагатших людей України увійшли успішні підприємці – Борис Філатов і Геннадій Корбан. Разом вони довели, що в державному управлінні, як і в бізнесі, важливо відповідати за свої рішення, вміти домовлятися й мати чіткий план дій на шляху до досягнення мети. На Дніпропетровщині першочерговою метою нової команди стало збереження миру й стабільності, адже війна не вигідна нікому. І обласна влада зуміла знайти точки дотику, домовитися з усіма політичними силами – як із «правими», так і з «лівими». Але не одні лише розмови дозволили домогтися результату. Жорсткі дії також не змусили себе чекати. Так, був сформований батальйон «Дніпро-1» й призначено виплату винагород за здачу терористів і, захопленої у них зброї. І жителі області відчули себе захищеними.

байкеры Феномен «миру серед війни»Що змінила в дніпропетровцях війна?

Дніпропетровську завжди було чим пишатися: кузня кадрів, космічний і фінансовий центр, один із найбільших промислових міст країни. Сьогодні ж регіональний патріотизм переріс у загальнонаціональний. Українські прапори на балконах і машинах, в моду стрімко ввійшли вишиванки, одяг у дом Феномен «миру серед війни»«жовто-блакитних» тонах, і навіть, зачіски «оселедець» у чоловіків. Але патріотизм проявляється не тільки в прагненні до національних коренів. Дніпропетровська облдержадміністрація створила Центр допомоги переселенцям із Донецької, Луганської областей та Криму. Вже більше тисячі сімей, а це майже 3 тисячі осіб, знайшли новий будинок на Дніпропетровщині. Не залишилися байдужими й 51baf23f-7595-607b-7595-6074d2109e59.photo.0 Феномен «миру серед війни»прості жителі регіону, які дають переселенцям притулок, допомагають їм облаштуватися й знайти роботу. Крім того, ініційовано створення двох Всеукраїнських благодійних фондів для підтримки армії й спецбатальйону «Дніпро-1». За час збройного конфлікту, Дніпропетровську область відвідали журналісти провідних світових ЗМІ, сенатори, посли, консули, міністри багатьох країн. Ні вони, ні українці не тішать себе ілюзіями про те, що пік напруженості пройдений. За незалежність, можливість вільно жити й працювати на рідній землі ще належить поборотися. Але ніхто не сумнівається в тому, що Україна вистоїть. І коли замовкнуть гармати, будуть розміновані поля, відбудовані зруйновані будинки й заводи, коли наша країна займе своє законне місце в європейській сім’ї народів, стане чітко ясно, наскільки важливу роль у відновленні довгоочікуваного миру зіграла Дніпропетровщина – край рішучих і мужніх людей.

Ігор Трухін

Даний матеріал узято з газети «Дніпровська зоря»

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели