Система Orphus
посадка эхинацеи уход

Ехінацея — прикраса вашого саду

посадка эхинацеи уход

фото з відкритих джерел

Серед багаторічних квітів, що вирощуються у вітчизняних садах, особливим становищем користується ехінацея. Прихильність садівників ця культура заслужила завдяки своїм лікувальним властивостям, адже, як відомо, вона має протимікробну і противірусну дію, а також є відмінним иммуномодулятром.

З іншого боку ехінацея може провокувати алергічні реакції, а тому, вибираючи цю культуру для свого саду, оцініть її вплив на вас і членів вашої сім’ї.

Існує кілька сортів ехінацеї, найпопулярнішою з яких є ехінацея пурпурова. Всі вони мають загальні схеми посадки і правила догляду, та можуть бути висаджені, як на окремій відкритої клумбі, так і в комплексі з іншими садовими квітами.

У природному середовищі ехінацея розмножується насінням, але при необхідності можна застосувати спосіб розподілу кореневої системи. Виконують цю процедуру восени або навесні.

При посадці насінням, традиційну стратифікацію не проводять, однак для цієї культури навіть у теплих регіонах потрібно вирощування розсади. Зростає остання досить довго — більше місяця, а тому починають підготовку до початку березня, а в деяких випадках і в кінці лютого.

Для посадки у відкритий грунт вибирають найбільш сонячний ділянку. Грунт при цьому повинна бути поживною і забезпечувати хороший дренаж. Перед посадкою проводять підготовку грунту, для чого його досить глибоко копають, додаючи трохи вапна і перегною.

Навіть якщо ваша розсада має невеликі розміри, розташовувати рослини необхідно не менш ніж на відстані п’ятдесят сантиметрів один від одного. Як правило, на одному місці ехінацея зростає до п’яти років, після чого її необхідно пересаджувати. До цього віку, вона може досягти більше одного метра у висоту, а деякі сорти і двох метрів. Також вона виростає до півметра по ширині, а значить, при більш тісному посадці рослини будуть заважати один одному.

Садіння у відкритий грунт, як і для півоній, проводять в середині травня. Для цього виконують невеликі лунки, згідно схеми висадки, і зволожують грунт. Подальший догляд полягає в регулярному поливі, але з урахуванням того, що ехінацея не любить зайвої вологи. Також слід проводити очищення клумби від бур’янів і захист молодої рослини від шкідників.

Восени проводять поверхневу обрізку ехінацеї. Особливо у холодному кліматі, на зиму коневую систему додатково покривають мульчею, а сама рослина загортають.

Починаючи з другого року зростання, ехінацея починає цвісти. Відбувається це в середині і наприкінці літа.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *