Система Orphus

Енергоефективність і економія: як держава стимулює заощаджувати власників помешкань

кредиты для осбб

фото с открытых источников

Економіка України – одна із найбільш енергоємних у світі. Житловий сектор споживає приблизно 25% всієї електроенергії, і 40% — теплової енергії. Укупі з застарілим житловим фондом,ситуація з енергозбереженням в країні є критичною.

Для населення дедалі важче стає оплачувати комунальні послуги, так само, як і держава змушена скорочувати вживання енергоресурсів. Саме тому держава спонукає власників приватних будинків та співвласників багатоквартирних будинків брати кредити з пільговими умовами, частково сплачуючи вартість матеріалів підряднику.

Найбільш сприятливі умови для кредитування енергозбереження створені для ОСББ. Маючи згоду75% співвласників багатоквартирних будинків, ОСББ може взяти кредит на будь-яке енергоефективне рішення в одному з державних банків (Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк).

Дані кошти можуть бути використані для утеплення даху і стін, балансування системи опалення, заміни вікон у під’їздах, встановлення індивідуального теплового пункту, тощо. Держава, в цьому випадку, може компенсувати 50-70% вартості матеріалів та обладнання. Компенсація буде направлена не на рахунок ОСББ, а на рахунок підрядника, що виконує роботи.

Державну компенсацію можна отримувати раз на рік, отже планувати енергоефективні рішення можна комплексно.

На 27 жовтня «Ощадбанк» видав 42 кредити по державній програм на енергоефективні заходи сумою майже 2 мільйони гривень, «Укргазбанк» — 51 кредит на суму 8,7млн гривень.

Турбується держава і про власників приватних будинків. Отримавши кредит у державному банку, можна отримати відшкодування 30% вартості обладнання і матеріалів. До енергоефективних рішень для приватних будинків належать: утеплення стін, встановлення твердопаливних котлів, заміна вікон, тощо. При цьому перший внесок за кредитом становитиме 10 %, 3 % — комісії банку, кредитування надається під 24 % річних.
Енергозбереження – це заощадження власних коштів в майбутньому, адже зберігаючи тепло та електроенергію, ви зменшуєте рівень їх споживання, а отже сплачуєте за комунальні послуги значно менше!

 

Автор: Мария Клокова

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели