Система Orphus

Екологічна стратегія Дніпропетровщини

Кожного року  біля 14 мільйонів метрів кубічних високо мінералізованих шахтних вод йде в накопичення внаслідок добування залізної руди в шахтах Кривбасу.

Питання поводження з шахтними водами Кривбасу являється вкрай актуальним для Дніпропетровщини, а також сусідніх областей, що використовують воду Дніпра.

Поверхневі та підземні води є джерелом питного водопостачання для сіл та міст всієї Дніпропетровщини, Миколаївшини та Херсоншини, а їх якість значно погіршилась та не відповідає відповідним нормам.  Вирішення екологічних проблем являється одним з пріоритетів роботи обласної ради.

Дж.:http://oblrada.dp.gov.ua

На сьогоднішній день розроблено 5 можливих шляхів вирішення даної проблеми. Недавно їх обговорили на Криворізькому залізнорудному комбінаті з усіма учасниками процесу: керівниками гірничо-збагачувальних комбінатів, шахт та міською владою Кривого Рогу. Тепер  усі пропозиції проходять узгодження та невдовзі має бути запропонований єдиний оптимальний шлях вирішення проблеми. Також, сторони дійшли згоди щодо  необхідності впровадження моніторингу річки Інгулець, яка буде надавати об’єктивну картину стану водойми. Всі бажаючі зможуть онлайн відстежувати стан річки. Ще система моніторингу дозволить управляти системою розбавляння та промивки русла.  Німецька сторона повністю бере на себе роботу щодо установки моніторингу, яка буде реалізована у межах другої фази реалізації проекту.

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *