Система Orphus

Дніпрян запрошують поринути у козацьке минуле

Побачити залишки фортець і доторкнутися до історії допоможе ТОП найцікавіших пам’яток регіону.

Могила кошового отамана Івана Сірка

Про Івана Сірка ходить багато легенд. Кажуть, що кошовий отаман володів надприродними здібностями — передбачав початок битв, наводив сон на ворогів і перетворювався у білого хорта. Чи вірити в це, кожен вирішує сам, однак на могилі знаменитого козака панує справді чарівна атмосфера, кажуть місцеві.

Перейнятися духом української історії, почути багато цікавих історій та придбати сувеніри на пам’ять можна у селі Капулівка Нікопольського району. Саме тут похований легендарний Іван Сірко.

Новобогородицкая фортеця або Стара Самара

Цю фортецю більшість дослідників датують 18 століттям. Це пам’ятник козацтва. Через незвичайне проектування її називають дивом українського фортифікаційного мистецтва: з висоти пташиного польоту вона схожа на черепаху. На думку вчених, фортеця виникла не на порожньому місці: раніше там був старовинне козацьке містечко Самара, ще раніше — поселення одного з прадавніх племен. Зараз від фортеці збереглися лише два бастіони та частина валів. Доторкнутися до історії можна в селищі Шевченко в Дніпрі, на березі річки Самара.

Кодацька фортеця

Її залишки — близько села Старі Кодаки Дніпровського району, неподалік від дніпровського аеродрому. Колись це була неприступна споруда, захищена з усіх боків скелями, ровами і високими валами. З зовнішнім світом її з’єднував лише підйомний міст. Тут тримали полонених козаків. У 1635-му штурмував фортецю гетьман Іван Сулима. Звільняючи побратимів, він зруйнував кам’яну будівлю.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели