Система Orphus

Дніпропетровська обласна рада готує нову номінацію для ЮНЕСКО

DSC_0334 Дніпропетровська обласна рада готує нову номінацію для ЮНЕСКО31 липня, у місті Підгородне відбувся черговий етап фольклорної експедиції, яка триває на Дніпропетровщині. В рамках експедиції науковці працювали з місцевим народним фольклорно-етнографічним ансамблем «Криниця». Завдяки дослідницькій роботі експерти мають на меті зібрати матеріали для підготовки номінаційного досьє «Козацькі пісні Дніпропетровщини», щоб у подальшому включити це унікальне мистецтво до списку термінової охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

« — Фольклорна експедиція — це кропітка підготовча робота. Вона дозволила записати унікальні козацькі пісні, поспілкуватися з ще живими носіями цієї унікальної культури і зібрати необхідну інформацію з історії козацьких пісень нашого краю. Ми хочемо, щоб весь світ почув і гідно оцінив цей унікальний спів нашого краю. Впевнений, що всесвітнє визнання козацької культури надасть імпульс не тільки розвитку мистецтв, а й формуванню іміджу Дніпропетровщини, як регіону з багатими традиціями та культурною спадщиною», — підкреслив голова Дніпропетровської обласної ради Євгеній Удод.IMG_1951 Дніпропетровська обласна рада готує нову номінацію для ЮНЕСКО

В експедиції, яка охопила Павлоградський, Синельниківський, Межівський, Широківський, Нікопольський, Дніпропетровський райони та міста Жовті Води і Дніпропетровськ, взяли участь наукові експерти, представники Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. В результаті пошукової роботи створено величезний фото і відеоархів, який стане частиною номінаційного досьє для ЮНЕСКО. Він поповнився історичними, козацькими, побутовими, чумацькими, стрілецькими, рекрутськими, весільними і жартівливими піснями, виконаними а-капела.

« — Робота в експедиції по збору пісенного матеріалу стала доброю зустріччю з людьми, які дбайливо зберегли у своїй пам’яті те, що співали наші пращури. Сьогодні в усьому світі відзначається значний інтерес до етнічної музики, яка зберегла народну пам’ять і естетику, що йде з глибини століть. Я вдячний всім народним співакам, які відгукнулися, за їх унікальний дар, за чуйність і готовність поділитися і своїми піснями і знанням життя з усім світом», — зазначив голова обласної ради.

Довідково:

Народний фольклорно-етнографічний гурт «Криниця» (м. Підгородне) існує з 1989 року, і складається з 8 чоловік. Колектив самостійно відшукує маловідомі пісні серед старшого покоління, відроджує колядки, щедрівки та різні релігійні співаночки, а також народні обряди та традиції рідного краю. В репертуарі гурту «Криниця» багато пісень, які зібрав історик, дослідник Д.І. Яворницький.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели