Система Orphus
название Днепропетровска

Дніпропетровськ зміне назву?

название Днепропетровска

фото з відкритих джерел

Тема перейменування Дніпропетровська, яка постала після прийняття Радою закону o заборону комуністичної символіки, активно обговорюється, a іноді й висміюється політиками, чиновниками і самими поки ще дніпропетровцями в соцмережах.

Насамперед зазначимо, що місто Дніпропетровськ названий так на честь радянського партійного діяча Григорія Петровського.

Петровський, як другий за рахунком нарком внутрішніх справ РРФСР, підписав директиву o Червоному терорі і з боку УРСР підписав договір про утворення СРСР. Іншими словами, повністю підпадає під дію прийнятого ВР закону, визнає весь комуністичний режим 1917-1991 років злочинним.

Видання «Гордон» зробив добірку з найбільш актуальних коментарів та пропозицій з цього приводу.

Як заявив народний депутат з Дніпропетровська Борис Філатов, потрібно відновити історичну справедливість і віддати «данину пам’яті мільйонам заморених голодом і розстріляних у таборах». У зв’язку з цим нардеп запропонував перейменувати місто просто в Дніпро, тим більше що це назва отже міцно «приклеїлося» до міста.

Народний депутат від «Батьківщини» Андрій Павловський жартома запропонував перейменувати місто в «Днепроколомойск», на честь нещодавно відставленого губернатора. Також користувачами були запропоновані варіанти Днепропетлюровск, Днепроднепровск.

Журналіст Артем Шевченко у своєму Facebook написав про те, що головне — зберегти місту корінь «Дніпро», як символ українського духу.А користувач Twitter Сірий Кардинал запропонував перейменувати місто на честь річки Дніпро та президента Петра Порошенка — у Дніпропетровськ.Схожу ідею, але вже з економічним обґрунтуванням, висловив засновник сайту «Дурдом» Роман Шрайк. Він запропонував перейменувати місто Дніпропетровськ на честь річки Дніпро та апостола Петра, заощадивши таким чином на його перейменування.Ряд користувачів запропонували поринути в історію і назвати Дніпропетровськ на Січеслав, Катеринослав, Кодак або навіть Новоросійськ (назва Дніпропетровська c 1797 по 1802 рр.).

Крім того, користувач мережі Михайло Лебедь запропонував провести ребрендинг і забороненим українським комуністам, змінивши «п’ятикутну зірку на чотирикутну зірку НАТО.А колишній народний депутат Олесь Доній зазначив, що перейменовувати доведеться не тільки Дніпропетровськ, а й повернути історичні назви населених пунктах Криму.

«Насправді не тільки «Куйбышевы», «Калініни», «Червоногвардійські і Завіти-Ленінські» є комуністичним символами, але і різні «Смарагдові» і «Яснополянские», адже вони витруювали історичні назви. І хоча Крим тимчасово окупований, на наших історичних картах ми могли б вказувати справжні, а не російсько-окупаційні назви», — написав нардеп.

Також Доній нагадав, що тепер відкрився шлях для перейменування міст Кіровограда, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Іллічівська, двох Артемівських, Ульяновки, Свердловська, Комсомольська та Комсомольського, Дзержинська «та інших комуністичних атавізмів».У Дніпропетровську з наступного тижня розпочне роботу комісія з перейменування міста. Голосувати за зміну назви Дніпропетровська будуть депутати Верховної Ради, але назва нового міста повинні вибрати люди.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *