Система Orphus

Дніпро розробляє свої історичні «родзинки»

Три оновлених об’єкту планують презентувати городянам вже через кілька років. Це будуть історико-культурні центри під відкритим небом, розповів директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпропетровська» Дніпровського міської ради Дмитро Каюк.

«У нас немає стрижня-родзинки, які є в Одесі, Києві, Чернігові, Чигирині. Тому одне із завдань, яке стоїть перед нашим комунальним підприємством — формування історико-культурного ландшафту. Такого ландшафту, який буде формувати нашу свідомість на різних рівнях», – зазначив Каюк.

«Родзинками» стануть парк Стара Самарь, Игреньский півострів і «Парк радянського періоду», який планують розмістити в нинішньому парку Дружби. Почнуть з облаштування Богородицької фортеці, на території старовинного міста Стара Самарь. Вже зараз на гроші невідомих меценатів розпочато археологічна розвідка. На її базі взимку розроблять концепт, їм займуться юристи, історики, археологи, архітектори та інші фахівці.

«Богородицька фортеця і Игреньский півострів — зони концентрації археологічних пам’яток. Ми відпрацювали законодавчі акти і постанови, і виходячи з них прийшли до висновку, що перед будь-якими роботами по створенню парків, треба провести археологічні дослідження», – розповів археолог Дмитро Тесленко.

Автор ідеї створення «Самар-Дніпро-Парк» Володимир Панченко також запевняє, що всі проводиться в рамках всіх норм і правил. І що популярність «Самар-Дніпро-Фесту» є підтвердженням того, що городянам цікава історія, і що в цьому місці треба облаштовувати історико-культурний парк.

«У цьому році ми почали розкопки, які називаються розвідкою. У наступному, 2017 році, приблизно квартал піде на розробку концепції, далі починається робота археологів на місцевості. Я думаю, що в середині 2017 року вже стане відомо, що там можна робити, а що ні», – планує Панченко.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *