Система Orphus

Дивовижні факти про чорні діри

Згідно інформації Чорні діри мають погану репутацію, але давайте розглянемо дане питання більш детально. 

Існує думка, що чорні діри схожі на гігантський космічний «пилосос» та затягують все на своєму шляху: планети, зірки, галактики, а також світло. Хоча це не так., оскільки більшість об’єктів галактики знаходиться занадто далеко, щоб відчути тяжіння чорних дірок.

Дж.: https://vokrugsveta.ua

 

Кордон чорної діри вчені називають «горизонтом подій». Після того, як будь-який об’єкт потрапляє всередину, назад дороги немає. Для того, щоб вирватися з чорної діри, необхідно розвинути швидкість більше швидкості світла, що, як відомо на сьогоднішній день, неможливо, бо  навіть світло не може проникнути з чорної діри. Як тільки об’єкт перетинає горизонт дії, найближча до чорної діри сторона почне прискорюватися швидше, ніж далека. Все що потрапляє за горизонт дії стає схоже на локшину. Вчені навіть придумали спеціальний термін — «спагетифікація».

Надалі, коли  матерія перетинає горизонт дії, лунає звук, що булькає — на даному етапі відбувається перетворення енергії руху в звукові хвилі. У 2003 році в космічній рентгенівській обсерваторії Чандра астрономи зловили звукові хвилі саме  від надмасивної чорної діри на відстані 250 млн світлових років.

Згідно теорії відносності Ейнштейна, в міру наближення до горизонту дії час сповільнюється, в результаті гравітаційного сповільнення часу: сила тяжіння в чорній дірі настільки велика, що вона може уповільнювати час.

Теорія нам говорить, що чорні  діри можуть створювати всесвіт, але на даний час — це тільки теорія, оскільки дане питання ще не вивчено належним чином. Ряд дослідників припускає, що величезні стислі маси в чорній дірі можуть досягти максимальної точки, після якої почнеться розширення або вибух, схожий на походження нашого Всесвіту.

У центрі Чумацького шляху знаходиться надмасивна чорна діра «Стрілець А» і всі об’єкти галактики обертаються навколо неї. Її маса в чотири міліони разів більша за масу Сонця, а розмір — 25 млн км, можна порівняти з орбітою Меркурія, що приблизно дорівнює діаметру 18 сонць. Вчені припускають, що вона виникла майже одночасно з нашою галактикою близько 13 млрд років тому. Чорна діра «Стрілець А», не поглине Землю. Чумацький шлях рухається навколо чорної діри «Стрілець А», як планети навколо Сонця. І так як наша зірка не здатна поглинути Меркурій, Венера, Земля, Марс та інші планети системи, так і «Стрілець А» не може затягнути в себе нас. Земля знаходиться в 27 000 світлових років від «Стрільця А», і, як більшість об’єктів галактики, розташована занадто далеко, щоб відчути його тяжіння.

Чорні діри — це найщільніші і наймасивніші об’єкти у Всесвіті, що можуть існувати мільярди років, але навіть вони не вічні. У певний момент часу будь-яка чорна діра перестає рости і починає зменшуватися, втрачаючи свою масу до тих пір, поки повністю не випарується.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *