Система Orphus
Подгородное

День боротьби з туберкульзом у Підгородному

Подгородное

фото з відкритих джерел

24 березня 2015 року — День боротьби з туберкульозом. З цією хворобою бороться весь світ. І м. Підгородне, звісно не виключення. Головний лікар Дніпронетровсько району Побігай Людмила Яківлівна розповіла журналісту сайту «Podgorodnoe.in.ua» не тільки, що таке туберкульоз, а й надала пам’ятку пацієнтам, що страждають від цієї хвороби, а також про ті заходи, що проводяться в Дніпропетровському районі для ефективної боротьби проти туберкульозу.

27 лютого 2015 року в Дніпропетровському районі стартує місячник з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз. У цей період заплановані вже звичні для мешканців району заходи. Для діагностування туберкульозу проводять рентгенографію органів грудної клітини і аналіз мокротиння на наявність у ньому мікобактерій туберкульозу.

Аналіз мокротиння — це надзвичайно важливе дослідження, оскільки дозволяє не тільки підтвердити діагноз «туберкульоз», а й визначити чутливість мікбактерії туберкульозу до ліків. В усіх лікувальних закладах працюють пункти збору мокротиння.

Оскільки особлива увага лікарів спрямована на охоплення флюрографічними обстеженнями населення, яке 2 і більше років не було обстежено, а також осіб, переміщених із східних територій, просимо всіх читачів бути більш свідомими і усе ж таки пройти обстеження. Для зручності у далеко розташованих населених пунктах Дніпропетровщини заплановано обстеження виїзними флюрографами. Це обстеження треба робити і для профілактики!

То що ж таке туберкульоз? Які його ознаки?

Туберульоз — це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз у більшості вападків переважно вражає легені, але захворення може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах, тощо.

Збудник, тобто мікобактерія називається ще паличкою Коха. Цей збудник легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в «мирні» відносини з імунною системою організму, яка контролює його перебування в організмі. Лише у 10% осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається туберкульоз. Найчастіше — це особи з ослабленною імунною системою наслідок багатьох захворювань; особи, організм яких ослаблений від частих превтом, стресових навантажень, поганого харчування та зловживання алкоголем, наркотиками та тютюновими виробами. Особи, що дуже близько контактують з хворою людиною у закритих приміщеннях.

Основними ознаками туберкульозу, що можуть спостерігатися є:
— кашель, що триває більше 2-3 тижнів;
— рясне потовиділення вночі;
— слабкість;
— безпричинна втрата ваги;
— підвищення температури тіла до 37 і більше градусів без видимої на те причини, що триває понад тижня.

Нажаль, серед наших читачів можуть бути і хворі на туберкульоз, тому Людмила Яківлівна Побігай радить звернути увагу на слідучу пам’ятку для пацієнтів.

1. Якщо туберкульоз лікувати, то симптоми зникнуть і хворобу можна буде вилікувати.
2. Туберкульоз швидко поширюється організмом.
3. Будьте терплячими, терапія подіє лише в тому разі, якщо вона триває понад 2 місяці.
4. Якщо ви вагітні — повідомте лікарю про свій стан.
5. Завчасно пройдіть тестування на туберульоз, якщо кашель триває 2-3 тижні.Прикривайте рот при кашлі або чханні.
6. Дітей молодше 5 років вакцинуйте БЦЖ, щоб попередити важкі форми туберкульозу.
7. Не вживайти алкоголь, наркотики та парацетамол під час лікувння, це призведе до руйнування печінки.
8. Пройдіть тестування на ВІЛ — інфекцію.
9. Не займайтесь замовчуванням симптомів і не займайтесь самолікуванням.

Але, насамперед, будьте здоровими! Туберкульоз — виліковний!

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели