Система Orphus

Давайте насаджувати ліс, а не навпаки! Збережемо зелені красуні!

До Нового року залишається вже зовсім мало часу — 3 тижні і вже в продаж починають надходити перші ялиночки. Останні роки лісгоспи докладають максимум зусиль, щоб, з одного боку, дарувати людям новорічну радість, з іншого — зберегти хвойні красуні.

Дж.: https://www.056.ua

Для цього спеціально зрубані дерева оснащують чіпами-бирками, заносять в спеціальну базу даних і потім пускають в продаж.

Разом з тим, існує і ряд особливо «підприємливих» осіб, які в гонитві за наживою знищують лісові масиви, зрубуючи верхівки сосен. В патрульної поліції Дніпра нагадують, що подібні діяння тягнуть за собою адміністративну і навіть кримінальну відповідальність.

Так, відповідно з, ст. 65 КУпАП порубка і пошкодження дерев, кущів, знищення або пошкодження лісових культур або саджанців, а також молодняка природного походження загрожують штрафом від 85 до 170 грн. Якщо правопорушення здійснено посадовою особою, то розмір штрафу збільшується до 119-204 грн.

Крім того, відповідно до  ст. 246 КК України, незаконна порубка дерев/кущів в захисних та інших лісових насадженнях, що призвело до істотного збитку, а також подібні дії у заповідниках або інших територіях природно-заповідного фонду, загрожує штрафом від 5100-8500 грн. або арештом терміном  до 6 місяців або обмеженням волі на термін до 3 років або ж позбавленням волі до 3-х років.

Повторне вчинення такого правопорушення закінчиться для зловмисника обмеженням волі на термін від 2 до 5 років або ж позбавленням волі на той самий строк.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели