Система Orphus
Кильчень Днепропетровск

Цікавинка про Кільчень

Кильчень ДнепропетровскЗа народними переказами та легендами відомо, що Кільчень отримала свою назву не просто так. Жителі Підгородного дуже пишаються нею. Вона має неабияку цікаву історію. Тож, дізнаймося більше нового та цікавого про неї.

Ні для кого не секрет, що татарські племена ніколи не полишали території Дніпропетровщини,а найсумніше те, що вони знов і знов повертались сюди із війнами. Їхні спраглі коні завжди пили воду з Кільчені, і здавалось татарам, що вона їм надає сил. І піднялись одного разу вони на Монашчину гору,побачивши,що річка з відти на зміюку схожа, бо вигинається півмісяцем. Відвівши зір у бік, один татарин побачив шаблюку і скрикнув «Кільчень!» Мабудь,ви здогадались, що в перекладі з тюркської мови «кільчень» означає «шабля».

Але ніхто не звернув уваги, що то вороги-завойовники своєю мовою назвали річку, так й залишилась вона з цїєю  назвою. Та й дійсно, вона схожа на шаблю.

Лариса Омельченко дає Кільченці таку характеристику :«З неглибокої улоговини на околиці села Голубівка бере початок ця тихохідна річечка. Протікає вона територією Новомосковського, Магдалинівського, Дніпропетровського районів (в тому числі через Підгородне) і впадає в річку Самару з правого берега».

Для місцевих жителів зараз вона слугує рекреаційним ресурсом, о також дарує рибалкам непогану здобич.

Чекайте найближчим часом наступну статтю, в якій дізнаєтесь ще більше про рідне місто і відкриєте для себе багато нового.

Новини від партнерів

 1. Василий Иванович

  Да где эта ваша Кильчень? Не осталось же ничего там от речки. Грязная лужа одна, заросшая. Течение нет совсем, рыбы нет уже давно. Позор один

 2. виталия

  Да, возможно. Но возникает вопрс: как эта замечательная река превратилась в «лужу»? Для чего была опубликована эта статья? Ведь каждый житель Подгородного замечает море недостатков и почти никто- потрясающей и героической истории! Наша цель- возрадить город, а не просто видеть недостатки. Пока мы просто видем ,что в нашем городе есть что-то плохое- мы ничего не меняем. А вот изучение когда-то восхитительных мест Подгородного станет для людей мотивацией провести в своей жизни духовные реформы

 3. Тоха

  Взагалі то, якщо бути точним, то татарською шабля це «кылыч»

  А за більш точною версією річка отримала свою назву за звистість, наче ящірка, яка татарською мовою називається «кәлтә» (келте), що потім і перетворилося на уже всім відому назву Кільчень

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *