Система Orphus

Час для очищення душі та тіла

Ви кажете, що не їсте м’яса, але ближніх своїх ковтаєте
Іоан Златоуст

З кожним днем ми все ближче наближаємося до великого християнського свята – Воскресіння Господнього, відповідно все менше часу залишається на іспит сумління. Церква вважає Великий піст найбільш «сприятливим» для сповіді і святого причастя. Людині дається 7 тижнів для того, щоб підготуватися духовно та фізично, подумати про сенс буття і наблизитися до Бога.
Піст – це відмова не лише від їжі, але від інших шкідливих звичок, час каяття, роздумів і молитви. Не варто зациклюватися на їжі, оскільки піст – це більш духовне ніж тілесне, але і тіло також потрібно смиряти.
Великий піст належить до суворих, але постити чи ні — людина вирішує самостійно. Кожен індивідуально вибирає, розставляє пріоритети і суддею в цій ситуації має бути не оточення, а ваша власна совість. В першу чергу постите ви не для когось, а для себе,для того, щоб порозумітися з Богом, віднайти душевний спокій. І не варто гучно заявляти, що ви постите. Важливо, щоб після посту ви стали кращі і духовно сильнішими.
На жаль, склалася така тенденція, що людина приходить до Бога лише тоді коли в неї проблеми. Саме тому піст – це добрий час для нашої особистої духовної тривоги.
Час посту для нас не має бути якоюсь вимушеною забороною. До якого нас змушують і обтяжують в чомусь. Піст повинен бути добровільним і тоді він принесе користь. Не тримайте образ, не будьте лицемірним, а будьте людьми щирими. І в час безперервної балаканини навчіться мовчати. Адже мовчання – це тиша, а хто хоч інколи практикує тишу, знає, що саме в ній приходить Бог і ми можемо побути наодинці з ним.

 

Карлицька Мар`яна

студентка ЛНУ ім. І. Франка

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *