Система Orphus
пластмассовые цветы на кладбище

Церква закликає не носити на кладовища штучні букети квітів

пластмассовые цветы на кладбище

фото з відкритих джерел

Випереджаючи бум продажів штучних букетів і вінків, Українська греко-католицька церква закликає відмовитися від радянських традицій і шкідливої практики створювати гори сміття на кладовищах. Відомий принцип кладовища: «Живим даруємо живі квіти, а мертвим — мертві» грекокатолики поставили під сумнів. Справа не в порушенні обрядів, просто церква задумалася про екологію.

— Кожен рік віруючі повторюють одну і ту ж помилку — несуть на кладовище тонни пластикових квітів і вінків. Ця практика не тільки позбавлена логіки, але й дуже шкідлива для навколишнього середовища і небезпечна для здоров’я і життя людей, — розповідає Володимир Шеремета, керівник бюро УГКЦ з питань екології.

Дійсно, перед поминальними днями цю пластмасу закопують у землю або спалюють, щоб звільнити місце для нової. Але екологи стурбовані такими діями — адже в землі пластик розкладається більше 100 років.

— Проблема в тому, що штучні квіти складаються з декількох видів пластику і їх дуже складно розсортувати так, щоб все переробити у відповідності з нормами, — прокоментував еколог Сергій Устимов. — Спалити їх за правилами теж неможливо, оскільки спеціально їх ніхто не звозить на сміттєспалювальний завод.

Зазвичай пластик активно заповнює цвинтар і, розкладаючись, виділяє шкідливі речовини. Скупчення такої кількості канцерогенів завдає шкоди приходять. І чим старше кладовищі, тим вище небезпека. А ось живі квіти не тільки втішають, але і допомагають організму справитися з горем.

А як же бути з бур’янами, які псують вигляд могили?
— Не варто боятися, що могила заросте бур’янами. Сьогодні існує спеціальна плівка, яку можна підстелити, і вона не дасть прорости нічого зайвого, окрім квітів. Вартість одного квадратного метра такої плівки — 15 гривень, — роз’яснив ландшафтний дизайнер Володимир Слинчук.

— Виявляти пам’ять і повагу до померлих ми повинні не мертвими пластиковими вінками та квітами, а посадивши живі… Найліпшим поминанням для покійних є щира молитва, — зазначив керівник бюро УГКЦ з питань екології.

Працівники кладовищ підтримують таку думку, та й коштів на вивезення пластикового сміття немає.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели