Система Orphus

Цей день в історії: 4 травня

4 травня народилась акторка Одрі Хебперн, а також Бартоломео Крістофорі – винахідник фортепіано. Маргарет Тетчер стала прем’єр-міністром Великобританії, а картина «Дора Маар із кицькою» Пабло Пікассо була продана на аукціоні «Сотбіс»за 95,2 млн. доларів (стала другою за величиною, коли-небудь заплаченою на торгах за твори мистецтва).

1471 — у ході війни Червоної й Білої Троянд в Англії відбулася битва біля Тьюксбері: армі.я Йорків на чолі з Едуардом IV перемогла армію Ланкастерів, убито принца Уельського з Ланкастерів, Едуарда

1655 — народився Бартоломео Крістофорі, італійський музичний майстер, винахідник фортепіано

1772 — народився Фрідріх Брокгауз, німецький видавець, засновник знаменитого енциклопедичного видавництва

1881 — народився Олександр Керенський, російський політичний і громадський діяч, есер, голова Тимчасового уряду у 1917 р.

1838 — діячі російської культури, продавши портрет поета Василя Жуковського роботи живописця Карла Брюллова, викупили з кріпацької неволі в пана Енгельгардта українського поета Тараса Шевченка

1896 — у Лондоні вийшов перший номер газети «Daily Mail»

1904 — США отримали зону Панамського каналу в безстрокове володіння

1904 — у Великій Британії Фредерік Ройс і Чарльз Роллс почали виробництво автомобілів під назвою «Ролл-Ройс»

1914 — народився Марк Фрадкін, радянський композитор, автор популярних пісень «Комсомольці-добровольці», «Тече Волга», «Пісня про Дніпро» та ін.

1918 — у Кореневі (Курська обл.) на переговорах між представниками німецьких і українських військ та військ Російської СФРР були укладені умови перемир’я на ділянці фронту Рильськ-Суджа.

1927 — у США створено Академію кіномистецтв, яка зараз вручає призи «Оскар»

1928 — народився Хосні Мубарак, президент Єгипту у 1981-2011 р.

1929 — народилася Одрі Хепберн (Кетлін Хепберн-Растон), знаменита британська акторка англо-голландського походження/

1943 — нацисти розстріляли кілька сотень євреїв із гетто в Тернополі

1945 — з’явилася «Декларація Проводу ОУН (бандерівської) після закінчення Другої світової війни», яка містила заклик продовжувати боротьбу, покладаючись на власні сили, накреслювала широку програму і тактику дій.

1968 — у меню мережі «Макдональдз» вперше з’явився «Бігмак»

1970 — в університеті американського міста Кент національна гвардія відкрила вогонь по студентській демонстрації проти вторгнення США до Камбоджі (в ході війни у В’єтнамі), четверо студентів загинули

1977 — хітом №1 журналу «Billboard» стала знаменита пісня «Hotel California» групи «Eagles»

1979 — Маргарет Тетчер стала прем’єр-міністром Великої Британії — першою і поки єдиною жінкою на цій посаді

1980 — помер Йосип Броз Тіто, хорватський та югославський політичний, військовий та держаний діяч, маршал. Президент Федеративної республіки Югославії у 1953-1980 рр.

1982 — найвищу вершину світу Еверест уперше підкорили радянські альпіністи (на чолі групи — Володимир Балибердін та Едуард Мисловський — о 14:35). За це сходження Балибердін був нагороджений орденом Леніна.

1986 — зона евакуації навколо Чорнобильської АЕС збільшена до 30 км.

1988 — компанія «Пепсі-кола» стала першою західною фірмою, яка викупила рекламний час на радянському Центральному телебаченні

1990 — Верховна Рада Латвійської РСР різко засудила включення Латвії до складу Радянського Союзу й оголосила про відновлення незалежності Латвійської Республіки

1992 — президент Леонід Кравчук видав указ створення Книги пам’яті України

2000 — відбулися перші в історії міста вибори мера Лондона, переміг Кен Лівінгстон

2006 — картина Пабло Пікассо «Дора Маар із кицькою» продана на аукціоні «Сотбіз» у Нью-Йорку за 95,2 млн. доларів, покупець — багатій із Росії. Сума, за яку була продана «Дора Маар…», стала другою за величиною, коли-небудь заплаченою на торгах за твори мистецтва.

За матерілами: історична правда

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *