Система Orphus

Бог у серці, а церква — бізнес? Або як влетіти в копієчку на церковних послугах

Зі скачками курсу іноземної валюти уверх піднялися ціни не лише на хліб та ковбасу, а й на такі разові у житті послуги як вінчання пари та хрещення дитини.
Спочатку розглянемо процедуру вінчання . Цього року в столичних церквах, аби стати до шлюбу перед Богом, з кишені доведеться викласти понад 1000 грн (з хором). Додатково доведеться купити вино «Кагор», зробити особисту пожертву храмові. Дивиною виявилася послуга вартістю у 100 грн за під’їзд у двір храму. Пізніше прес-секретар УПЦ Василь Анісімов прокоментував: «те, що в’їзд у двір коштує грошей — це побори».
Існують і додаткові витрати.
Найперше – це вінчальні ікони. Вони мають передаватися у родині від покоління до покоління. Зважаючи на те, що багато років країна жила у радянському атеїзмі, традиція втрачена. Купівля таких ікон вимагає немалих витрат: від 200 грн за просту пару, до 2000 грн за оздоблення коштовним камінням, наприклад, янтарем. 196Замовити написання ікони спеціально для вашої родини коштуватиме від 4 до 15 тис. грн.
Рушники, не думаю, що варто пояснювати цінність рушника, який змайструвала наречена, бо через брак часу та вмінь це досить клопітка справа. Отже, їх потрібно 5 штук: два на ікони, один для пов’язання рук, один стелять під ноги молодих, один кладуть під Євангеліє. Бавовняні коштують від 20 грн, з машинною вишивкою від 150 грн та ручною – близько 2000 грн.
Далі – хусточки. Слід придбати 4 штуки. Їхня вартість від 20 до 150 грн.
Каблучки використовують ті ж, що і в РАГСІ.
Каравай чи торт – від 30 до 600 грн.
Червоне вино в середньому 25-100 грн.
Вінчальні свічки коштують 10-20 грн за пару. У весільних салонах їх можна придбати за 200 грн.
В середньому, вінчання для молодої пари коштуватиме близько півтори тисячі гривень. Припустимо, що
до вінчання йтимуть студенти. Ця сума – дві місячних стипендії. До речі, її зараз отримують менше 25% студентів.
Хоча, священики зазначають, що при великій потребі процедура може бути безкоштовною.

Аби, не дай Боже, не заплутатися у фінансових обігах церкви, створюють власні бухгалтерії.

«Ми вінчалися у 2012 році в Троїцькому соборі в центрі. За ціну не скажу, а процедура така: потрібно прийти у двір храму, по праву сторону є невелика будівля бухгалтерії. Там сидить тітонька, якій ви повідомляєте про свій намір вінчатися. Вона ставить питання, після чого домовляєтеся з нею про час. Слід уточнити що з собою брати і як до цього готуватися. Оплачуєте послугу в неї», — так розповіла про процедуру «подяки» за «безкоштовну» послугу церкви жінка, яка побажала не вказувати ім`я.
Для порівняння зі столичними цінами, офіційно у Дніпрі у церкві Миколи Чудотворця, що на Набережній, вінчання коштує від 500 грн ( + додаткові витрати, зазначені вище). У Спасо-Преображенському соборі за шлюб перед Богом доведеться викласти 450 грн. За містом близько 500 грн + 140 грн треба заплатити за ікони.
У сусідньому Магдалинівському районі у церкві Святої Марії Магдалини існує неписаний прайс-лист, де за вінчання вказано вартість у 550 грн, а хрещення – 400 грн. У Свято-Миколаївському храмі фіксованої такси немає, проте священослужитель зазначає, що розмір пожертви обирають прихожани особисто.
kreshhenie-rebenka-pravilaПроте хрещення дитини цієї зими у церкві молодій сім`ї обійшлося у 300 грн. разом з додатковими витратами. Розглянемо детальніше ситуацію у Дніпрі. По-перше, потрібно одягнути дитину так, щоб в церкві легко можна було оголити голову, груди, ручки і ніжки (для дорослих, які хочуть охреститися, також). Продаються спеціальні сорочечки або набори, коштують вони не більше 200 грн. Рушник або крижму повинна купувати хрещена мама, а хрестик — хрещений батько. Крижма коштує в межах 100-150 гривень, ціна на хрестик залежить від металу: срібний можна купити за 30-50 гривень, золотий — від 200 гривень. Якщо хрестик купується в церковній лавці, робити з ним вже нічого не потрібно, а якщо в іншому місці, тоді перед хрещенням його потрібно освятити.
А тепер щодо розміру пожертви. Спасо-Преображенський кафедральний собор – орієнтована сума 100грн. Свято-Троїцький кафедральний собор – пожертва 150 грн, молитва за матір 10 грн, освячення хрестика 10 грн, відео- та фотозйомка 15-30 грн. Храм на честь ікони Божої Матері «Іверська» — 200 грн. Свято-Духовний храм – 200 грн.
Підвищення цін зумовлене ростом вартості на пальне, електроенергію та опалення. Доходи церкви – це добровіль-
ні пожертви прихожан та прибуток від запропонованих товарів.
Все б нічого, не шкода грошей, які йдуть на відбудови храму та забезпечення їх процвітання.
Шкода грошей, які через пожертви міцно залягають в тісні кишені священнослужителів.

1343240902_4

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *