Система Orphus
Безвізовий режим з ЄС

Безвізовий режим з ЄС: міфи і факти

Безвізовий режим з ЄС

фото з відкритих джерел

Про безвізовий режим з країнами Європейського Союзу говорять багато, часто маніпулюючи фактами і домислами. Ми вирішили розібратися, які умови має виконати Україна для отримання безвізового режиму, чи реально це, і як далеко зайшла країна у намаганні отримати лібералізацію візового режиму.

Перелік реформ, необхідних ЄС від України загальнодоступний (http://reforms.in.ua/sites/default/files/imce/5pereli..), він включає кілька блоків: безпека документів, міграція і притулок, громадський порядок і безпека, права людини та протидія дискримінації.

Верховна Рада працює над ухваленням законопроектів, але, здається, не достатньо активно.
Так, широкого розголосу набула анти дискримінаційна поправка до Трудового кодексу, неприйняття якої викликало бурхливу реакцію у суспільства. Деякі консервативно налаштовані громадяни вбачали в частині про недискримінацію за сексуальною орієнтацією пропаганду ЛГБТ-спільноти. Інша ж частина суспільства відстоювала прийняття поправки, обов’язкової для лібералізації візового режиму. Та все ж, поправку, було прийнято.

Перелік не ухвалених Верховною Радою законів надає Сергій Сидоренко у статті для «Європейської правди».

Не ухваленими залишаються чотири закони про міграцію, а також зміни до Конституції щодо скасування недоторканності депутатів та суддів.

Каменем спотикання стане саме останній пункт, адже для внесення змін до Конституції потрібно дві сесії, а оте депутати не впораються з цією нормою до кінця поточного року.
МЗС вважає, що неприйняття цією поправки не стане перешкодою для безвізового режиму. Дане твердження небезпідставне, адже президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у своєму недавньому листі не включив зміни до Конституції до «пріоритетів безвізового плану».
Хоча не варто забувати, що в ЄС є як прихильники, так і опоненти безвізового режиму з Україною, і саме опоненти можуть скористатися будь-яким неточним кроком, або неприйнятим законом чи зміною до Конституції.

Але й у прийнятих Радою законів є численні недоліки.
«Закони у сфері протидії корупції, ухвалені Радою протягом цього тижня, мають явні неспівпадіння з вимогами ЄС. Ближчим часом Євросоюз має передати Україні непублічний перелік проблем у цих документах.» — пише Сергій Сидоренко.
Що грає на користь України у «безвізовому»?
По-перше – Юнкер особисто взяв на себе завдання привести Україну до скасування віз, провал обіцянки може дорого коштувати іміджу Єврокомісії. По-друге – суспільство все ж змогло вплинути на депутатів, що всупереч своїм переконанням таки прийняли «антидискримінаційну поправку», що показує на прагнення українців до лібералізації.
Що перешкоджає нам на цьому шляху? Звісно, ряд неприйнятих законів. Єврокомісія, швидше за все, вимагатиме створення антикорупційної прокуратури на Національного антикорупційного бюро, до створення яких і відкладеться розгляд рішення про безвізовий режим.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели