Система Orphus
памятник в Подгородном

Андрій Коваль: «Бачив я багато смертей у свої 10 років»

памятник в ПодгородномКоваль Андрій Сверидович приблизно у 1954 році власноруч зробив пам’ятник загиблим солдатам під час Другої Світової війни. Щоб краще написати про цей вчинок ми пішли у гості до Андрія Сверидовича.

«Пам’ятаю: сидимо в окопі й німці йдуть, побачили на щось сказали по німецькі тай пішли, а ми тоді ж малі були дуже перелякались, хоч малі, але воювали: снаряди розряжали, підривали. Бачив я багато смертей у свої 10 років»- розповідає Андрій Сверидович про ті важкі часи.

А чому ви вирішили зробити пам’ятник?

«Закінчилася війна, було дуже велике свято і хтось сказав, що треба якось увіковічити померлих солдатів. Я пішов служити в армію, відслужив та почав працювати слюсарем у заводі й вирішив зробити пам’ятник. Робив я його із заліза, на ньому горіла красна зірка. З пам’ятником мені допомогли односельчани. Це все було не легально, але ми робили. Вирішили поставити пам’ятник на вул.Севастопільській, згодом прибрали там та посадили квіти. На відкриття прийшло imagesбагато людей й кожен хотів почути ім’я свого померлого родича, перед цим ми зібрали список померлих, їх було дуже багато. Потім влада допомогла й зробили вже більш сучасний пам’ятник, але без жителів тогочасного села не обійшлося.

Що ви хочете побажати нашому сучасному поколінню?

«Здоров’я, багато здоров’я та мирного неба.»

Зі сльозами на очах Андрій Сверидович розповідав нам про ті важкі часи та його благородний вчинок. Дякуємо йому за розповідь та архітектурну пам’ятку, яка не дасть нам забути посмертних героїв, що подарували нам мир.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели